آینده پژوهی و مدیریت آینده (Managing future)

این وبلاگ با هدف نشر مقالات علمی پژوهشی در زمینه های مدیریت و آینده پژوهی تشکیل شده است

 
ایران فرهنگی 1414 با عزم ملی و مدیریت جهادی در بستر مهندسی ذهن RJ
نویسنده : بابک نعمتی - ساعت ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/٢۱
 

ایران فرهنگی 1414 با عزم ملی و مدیریت جهادی در بستر مهندسی ذهن RJ

سالها پیش در کتابی به نام تئوری سازمان به نویسندگی خانم ماری جو هچ خواندم که تئوری های مدیریت را به جنگلی از تئوری های مختلف تشبیه نموده بود اکنون در سال فرهنگ بنا به ضرورتی که وجود دارد می خواهم فرهنگ را نیز به جنگلی از تعاریف مختلف تشبیه کنم شاید بپرسید چرا؟؟؟
به راستی فرهنگ چیست؟؟؟
آقای جانسون (Johnson , Barbara A. H) در سال 2001 بیان می نماید که فرهنگ مجموعه ای از ارزشها و باور های مشترک است در جای دیگری ایرنه (Irne, Hau; Siu, Chow) در سال 2006 به هنجار ها و رفتار و حتی عوامل محسوس اشاره می کند از طرفی بزرگ دیگری فرهنگ را فلسفه ای که خط مشی سازمان را نشان می دهد معرفی می کند کدام یک صحیح است؟؟؟؟
آیا چیزی به نام فرهنگ صحیح و غلط داریم؟؟؟؟ براستی چه چیزی درست است و چه غلط؟؟؟ تا می گوییم فلان چیز یا فلان رفتار اشتباه است می گویند به خاطر فرهنگ سازی غلط است.....
روزی به اتفاق دوستان در محضر یکی از اساتید بودم که ارادت بسیاری به ایشان داشتم و دارم از بخت و اقبال خوب یا بد بنده پس از مدتی سایر دوستان به دلیل مشغله های فکری، کاری و خانوادگی از محضر استاد اجازه گرفتند و مرخص شدند.... همانگونه که حدس زدید من به همراه استاد تنها ماندم و به بحث در مورد مسائل و دغدغه های علمی مشترکمان پرداختیم که پس از مدتی تصمیم گرفتم از محضر ایشان مرخص شوم..... براساس آنچه که از گذشته آموخته بودم تصمیم گرفتم به رسم سپاسگذاری و تشکر بوسه ای بر دست استاد بزنم که بلافاصله با چهره برافروخته ایشان مواجه شدم و این جمله را با عصبانیت به من گفتند: 

http://www.rj-mindengineering.com/ShowItems.aspx?ID=Ne_%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%D9%8A-1414-%D8%A8%D8%A7-%D8%B9%D8%B2%D9%85-%D9%85%D9%84%D9%8A-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D9%8A%D8%B1%D9%8A%D8%AA-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%8A-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%D9%8A-%D8%B0%D9%87%D9%86-RJ_Njk=


آقای ........ شما از نخبگان این جامعه هستید چرا کار عوامانه انجام می دهید
مگرنه اینکه مولای متقیان علی (ع) فرموده اند هر کس کلامی به من آموخت مرا بنده خود ساخته است پس رسم بندگی چیست؟؟؟
 بگذریم .... در سالی که غریب به سه ماه و چند روز از آن گذشته می خواهم دغدغه های فرهنگی جامعه ام را بیان نمایم همانطور که می دانید فرهنگ راه تازه ای برای پی بردن به زندگی اجتماعی به شمار می رود. از این رو مدیران خردمند ناگزیر از توجه به فرهنگ هستند. هم اکنون که بهبود نظامهای اجتماعی در بستر اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی کانون توجه گردیده است، فرهنگ سازمانی نیز به عنوان سرچشمه همه توانایی ها و ناتوانی های جامعه درآمده است. اگر قرار باشد در یک جامعه معین دگرگونی های دل پسند و پایدار پدید آید، فرهنگ آن جامعه نیز باید دست خوش دگرگونی شود و با دگرگونی های سراسری آن جامعه سازگار آید. به عبارت دیگر کامیابی یا شکست جوامع را باید در فرهنگ آنها جستجو کرد. 
چندی پیش در یادداشتی که در سایت مهندسی ذهن با عنوان "اقتصاد، فرهنگ، مهندسی ذهنی .!.!.!.؟؟؟.." به چاپ رساندم . اشاره کردم که پیوستگی میان اقتصاد و فرهنگ به مانند پیوستگی میان سیاست و اقتصاد است از این رو این سه حوزه به مانند یک مثلثی می باشد که در مرکز و قلب آن مهندسی ذهن می تواند نقش تعیین کننده داشته باشد. 
مهندسی ذهن RJ با الگوی معروف خود می تواند به مانند فیلتری عمل نماید که تا بتوانیم در سال اقتصاد و فرهنگ به سوالاتی که در ابتدا عنوان کردم پاسخ دهیم:

Untitled.jpg

فرهنگ هر جامعه ای، سیستمی است متشکل از ارزشها (چه چیزی مهم است و چه چیزی مهم نیست ) و عقاید (چطور افراد عمل می کنند و چطور عمل نمی کنند) که در تعامل متقابل با نیروی انسانی، ساختار جامعه و سیستم کنترل بوده و در نتیجه هنجارهای رفتاری را در جامعه بنا می نهد.
فرهنگ یک جامعه، باورها، نگرشها ، فرضیات و انتظارات مشترکی را در بر می گیرد که در نبود یک قانون یا دستور العمل صریح، رفتارها را هدایت می کند و در اکثر جوامع، غالب موقعیتهای مدیریتی این چنین است . فرهنگ می تواند منبع نیرومندی از هویت، هدف مشترک و رهنمود انعطاف پذیر باشد.
تاثیر فرهنگ بر اعضای جامعه به حدی است که می توان با بررسی زوایای آن، نسبت به چگونگی رفتار، احساسات، دیدگاهها و نگرش اعضا ی جامعه پی برد و واکنش احتمالی آنان را در قبال تحولات مورد نظر ارزیابی، پیش بینی و هدایت کرد . با اهرم فرهنگ ، به سادگی میتوان انجام تغییرات را تسهیل کرد و جهت گیریهای جدید را در جامعه پایدار کرد. 
آنچه در پیاده سازی و شناخت الگو های فرهنگی بیشتر نمود پیدا می کند توجه به دو بعد عزم ملی و مدیریت جهادی است که الگوی مهندسی ذهن آرجی آن را می تواند تسهیل نماید.

Untitled2.jpg

ضرورت تغییر فرهنگ با توجه به رویکرد مهندسی ذهن هنگامی مطرح می‌شود که باورهای راهبردی و باورهای عملیاتی با هم تعارض و برخوردی چشمگیر دارند و این تعارض و ناهماهنگی در حدی است که دستیابی به هدف را کند یا غیر ممکن سازد و همین اساس توجه به تغییر فرهنگی یا همان مهندسی فرهنگی می باشد.