آینده پژوهی و مدیریت آینده (Managing future)

این وبلاگ با هدف نشر مقالات علمی پژوهشی در زمینه های مدیریت و آینده پژوهی تشکیل شده است

 
 
نویسنده : بابک نعمتی - ساعت ٩:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱٢/۱٦
 

اندر آموزه های مهندسی ذهن RJ) 2)

 بارها به این اندیشیده ام که چرا در این دنیای فانی و در تلاطم امواج حاصل از پیچیدگی های محیطی خودمان را غرق نموده ایم و تلاش نکرده ایم تا اندکی به فکر تغییر باشیم...

آری تغییر... همان واژه ای که در آن در ادبیات مدیریت با عنوان change  و حتی در مدل توسعه یافته آن با عنوان تحول یا Development   از آن یاد می شود. البته امروز با واژگانی نظیر توسعه نیز برخورد می کنیم که تنها در حد واژه یا عباراتی جهت برگزاری همایش ها و سمینار ها می باشد.

به هر تقدیر همواره برایم این سوال بی جواب پیش آمده که چرا تغییر را از درون خودمان شروع نمی کنیم؟ 

چرا نمی خواهیم باور کنیم که تا تغییر را از درون خودمان شروع نکنیم نمی توانیم به تغییرات در محیط خانواده، محیط کار و .... بپردازیم.

تغییر... واژه ای که باراک اوباما در سال 2008 از آن به عنوان یک شعار انتخاباتی استفاده نمود و توانست بر رقیب خود سناتور مک کین پیروز گردد.

همچنین در بعد داخلی می توان به بحث هدفمند کردن یارانه های اشاره نمود که از آن با عنوان طرح بزرگ تحول اداری یاد می شد ولی اکنون ....

مهندسی فرهنگی از دیگر مقوله هایی است که در سند جامع توسعه ملی مقام معظم رهبری بارها بر اجرایی شدن آن تاکید نموده اند اما از سوی مسئولان و دست اندرکاران استقبال چندانی صورت نگرفته است.

به هر حال تغییر، توسعه یا تحول واژگانی می باشند که به خودی خود دارای مفاهیم گسترده ای هستند اما آیا این مفاهیم تا کنون در شکل اجرایی آن مورد توجه قرار گرفته اند؟

قریب به 6 ماه است که با الگوی جدید تغییر یا هرچیزی که شما نام آن را می گذارید آشنا شدم، نام آن مهندسی ذهن آرجی است. شاید از خود بپرسید مهندسی ذهن چیست؟؟؟؟

تنها در یک جمله بگویم الگویی که من توانستم ابعاد نهان و درونی خود را بشناسم و به فکر تغییر باشم

بابک نعمتی 12 اسفند 1392

http://www.rj-mindengineering.com/